"Místo, které má duši".

Hotel LONY vyrostl na základech původního statku, založeného v polovině 19.století, který vlastnila po několik pokolení rodina Junkova. Statek byl znám jako nejlepší hospodářství v okolí. Zejména díky jeho povaze tu šťastně pracovalo mnoho místních obyvatel a obyvatel z blízkého okolí. Rodina Junkova vlastnila statek dokonce druhé světové války. Po válce, v letech kolektivizace, byla rodina Junkova násilně vystěhována. Na některých budovách v areálu statku si můžete všimnout letopočtu, které jsou zde zachovány právě z období původních majitelů.

Po revoluci roku 1989 se v restituci vrátil majetek zpět do vlastnictví potomků rodiny Junkových. Ti se však do zdevastovaných budov po éře komunismu již vrátit nechtěli, neboť si již za ty roky vybudovali jiné domovy. Statek prodali jisté firmě, odkteré ho v roce 1997 odkoupila místní rodina.

Je tomu již 25 let, kdy se můžou, alespoň částečně, podílet na rozvoji pro veřejnost a obec Kozovazy. Manželé se snaží, společně s celou svou rodinou, statek zvelebovat a navrátit mu znovu venkovskou tvář a původního ducha. 

Hlavním motivem při budování celého areálu je umožnit Vám, našim hostům, útěk z každodenního stresu velkoměsta. Chtěli bychom, aby v době velkých obchodních center a rozmachu technologií měly rodiny s dětmi kam zajet do přírody, kde se nadýchat čerstvého vzduchu a kde relaxovat.

Některá místa mají duši, které se nedají přehlédnout. Už když vcházíte, vnímáte pohodovou atmosféru a cítíte se příjemně, "jako doma". Ten hřejivý pocit vás skoro obejme. Takový je i náš hotel na statku. Je to místo, kde se budete cítit dobře a ze kterého budete mít ty nejkrásnější vzpomínky.Hotel LONY se nachází v malebné vesničce Kozovazy, pouhých 15 minut cesty po dálnici D11 z Prahy – Černý Most.

Dopřejte si nerušený klid a soukromí v uzavřeném areálu, obklopeni přírodou. 

Areál se skládá z hlavní budovy, stodoly a okrasné zahrady. V hlavní budově najdete restauraci s venkovní terasou, salónek, konferenční místnost a další zázemí. V horním patře se nachází ubytovací kapacita pro zhruba 44 osob ve dvojlůžkových a třílůžkových pokojích. Objekt disponuje prostornou stodolou, která se připravuje individuálně na každou akci.

Přirozenou a přitom jedinečnou kulisu naší zahrady můžete využít pro svatební obřad, relaxaci, sport ale nemusíte se zde bát vypustit i Vaše ratolesti.