Welcome to the hotel resort LONY

Hotel Lony is located in the picturesque village Kozovazy, just a 12-minute drive along the D11 motorway from Prague – Černý Most.

The hotel has 32 rooms, a total of 77 beds, including private spa suites with whirlpool and sauna.
An integral part is Restaurant u Lonských, where you can enjoy delicious Czech cuisine enriched by a few international dishes.

The hotel finds refuge, anyone looking for a quiet place to relax, vacation, family celebrations, weddings or corporate meetings.

We can arrange various types of celebrations, conferences, seminars, business meetings, business dinners or weddings according to your wishes.

Waiting for you quiet, family environment where caring staff will welcome you.

You can enrich your visit on our stroll through a beautiful garden with ponds and a waterfall. The pond will find beautifully colored koi carp. You can also feed our flock of sheep or a ride on horses and ponies.

We strive to constantly expand our campus and prepare for your new services.


We look forward to your visit and promise that you will not want to leave!

25.5.2021
Vážení hosté, ve čtvrtek 27.5.2021 otevíráme opět brány našeho hotelu a celého areálu. Můžete přijít posedět na naši restaurační zahrádku, která bude otevřena od 11h do 22h. Těšíme se na Vás.

Více…

31.12.2020
Vážení přátelé, naši milí hosté! Přejeme Vám, do roku nového, hlavně hodně všeho dobrého! Lásku, zdraví, dobré lidi, ať kolem sebe máte a života si naplno užíváte! Ať máte sk(LONY) zapomenout na to špatné a sejdeme se opět na statku, to je přeci jasné!

Více…

Cashback Loyalty Partner